O nás

Jmenuji se Lucie Tvardková.

Od útlého věku psí nadšenec a aktivní závodník v agility.

Mým dětstvím prošlo několik psích učitelů, ale to pravé plemeno pro mě jsem objevila až o několik let později.

V prosinci roku 2014 jsem si dovezla svou první vysněnou holčičku Amerického bezsrstého teriéra - Lilly Punto Valentino.

Stala se tím nejlepším psím parťákem. Její všestrannost mě naprosto okouzlila.

Dostavily se první úspěchy ve sportu i na výstavách a jelikož veškeré zdravotní výsledky měla Lilly perfektní, rozhodla jsem se pro založení chovatelské stanice a přispět tak do chovu amerického bezsrstého teriéra.

Název Top Temperamente jsem si vysnila už dlouho před založením, a ti, jenž znají mě i mé psy, vědí, jak výstižný pro nás je. Chov Top Temperamente pro mě totiž představuje krom výborného exteriéru také chov aktivních a správných teriéřích povah. Věnuji se nejen výstavám, ale také výcviku, sportu a horské turistice se psy.

Americký bezsrstý teriér má vysoký potenciál pro nejrůznější kynologické sporty a jsem moc ráda, že jsme to byli právě já, která v České republice s amíčky začala sportovat a byla vidět na závodech agility jako první.

Jsem na tento zápis do historie a toto prvenství neskutečně pyšná.

Psi v chovatelské stanici Top Temperamente zkrátka stále dokazují, že jsou opravdu všestranní a neztratí se ve sportu, ani na velkých výstavách.

Krycí psy vždy vybírám jen s těmi nejvyššími exteriérovými a povahovými kvalitami, zdravotní výsledky jsou samozřejmostí.

Štěňátka od nás odcházejí plně socializovaná a dostanou ten nejlepší základ do života. Pak už je to jen na přístupu a lásce nových majitelů.

Kontakt s majiteli malých Temperamenťáků rozhodně nekončí odjezdem štěňátka do nového domova. Právě naopak.

Jsou to totiž právě majitelé, kteří tvoří celý ten tým kolem mě, jsou to lidé, kteří mají stejné vize a cíle, kteří milují psy tak jako já a kteří se časem stali mými skutečnými přáteli. Ráda novým majitelům našich štěňátek vždy se vším poradím a věnuji jim nadstandardní péči.

Kdo ví, možná se i z Vás stanou majitelé našich budoucích štěňátek, stanete se stejnými nadšenci pro plemeno, jako jsme my, a budeme se potkávat na výstavách či jiných kynologických akcích, nebo třeba vyrazíme společně na výlet.

Těším se na setkání s Vámi.

Lucie Tvardková